Recent News

Read the latest news and stories.

4dd7993c9db3bba2c82e2a8decadfb567b54cc1c.jpeg

Grafik Tasarım Nedir ?

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalamadengekarşıtlıkvurgulamahareketgörüntüoranyakınlıktekrarlamaritim, ve birlik geçerlidir.

Grafiker Almanca Graphiker kelimesinin karşılığı, Grafik Tasarımcı ise İngilizce Graphic Designer kelimesinin karşılığı olup aynı manaya gelmektedir. Grafiker veya Grafik tasarımcı unvanına sahip olabilmek için eğitimden geçmek gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yine bir yarışma kazandım... "Rewere Logo Tasarım Yarışması" başlıklı makalemizde ... "Rewere Logo Tasarım Yarışması", Grafik Tasarımcı ve Tasarımcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yok

    Yorum Yap

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir